Quantum Gaming Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The Quantum Gaming Team.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Egy kis gondolkodás

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Zh4rsiesT
Admin
Zh4rsiesT


Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyCsüt. Május 14, 2009 5:56 pm

Sziasztok!
Nem rég jutott az eszembe, hogy mi lesz ha egyszer kiadunk egy játékot pénzért .. Felvetettem egy pár kérdést:
-Milyen mértékű lesz az érdeklődés
-Lesz-e egyáltalán érdeklődés
-Fel kerülhet-e egy torrent oldalra?
Igazából az első két kérdés, az reklámozástól függ, mert ha valaki jól tud reklámozni akkor még szó szerint a sz*rt is el tudja adni! Viszont ami igazán megfogta a fantáziámat az az utolsó kérdés.. Én is szoktam warez oldalról letölteni vagy torrentezni, bár az utóbbit nem gyakran, mert routerünk van, de furdal a kíváncsiság, hogy vajon vissza fogom-e kapni az élettől azt a pofont, hogy a mi kiadott játékunkat ingyen is le lehessen tölteni? Ami azt illeti, szerintem igen. Bár nem tudom, hogy hogy kerülnek fel a torrent oldalakra ezek a híresebb játékok mint a FIFA,stb... De egy biztos, hogyha valami pénzért van akkor az egy idő múlva ingyen is fent lesz a neten. Felvetem a kérdést, hogy van-e erre valami mód ami által megakadályozható, hogy a játékunkat felrakják valamilyen populáris ingyenes oldalra, és ott terjesszék illegálisan? Valószínűleg nincs ilyen módszer, de nem is bánom, mert ha lenne egy bombabiztos módszer, akkor valószínűleg nekem is minden egyes játékomat meg kéne vennem az eredeti árán, ami eléggé borsos lenne. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás? Megtervezni egy ilyen bombabiztos módszert vagy hagyni a fenébe? Ne reálisan gondolkodjatok, hanem szubjektívan, ha lehet. Ezt a rendszert akár a világ legjobb programozói is megírhatnák!
Vissza az elejére Go down
gTx




Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ott ahol te nem

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyPént. Május 15, 2009 11:03 pm

"Ezt a rendszert akár a világ legjobb programozói is megírhatnák!"
Aztán mások szépen feltörnék, csak idő kérdése Wink

Nem azon kell gondolkodni, hogy hogyan akadályozd meg, hogy ne lehessen warez oldalakról letölteni!
Ha már onnan kapkodják le, akkor az már azt jelenti, hogy népszerű a programotok! És minnél nagyobb
számban töltik le warez oldalakról, és minnél jobban seedelik, annál népszerűbb a játékotok,
és annál többen veszik meg! Wink
Vissza az elejére Go down
http://gtxweb.extra.hu/
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyPént. Május 15, 2009 11:30 pm

ho hó itt a baki... azt mondod hogy letöltés utáni haszon meg is ki a ____ fogja meg venni ha már ingyen ÁFA meg minden izé nélkül elkérhetik vagy akár letölthetik?
népszerűség 1 dolog az már egy másik hogyha feltöltik és letöltik a haszon 0% lesz 100%-ból semmit nem fog érni a játék ha ingyen letölthető a neten
Vissza az elejére Go down
Zh4rsiesT
Admin
Zh4rsiesT


Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 12:14 am

Mindkettőtöknek igaza van.
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogyha valaki szereti a SIMS-et akkor hiába van meg neki a gépén letöltve, meg fogja venni a boltból is mert ő neki kell díszdoboz vagy akármi. Vannak COllector's editionok is! Tesómnak is megvan mind a Vice city mind a San Andreas gépen, mégis megvette őket dvd-n mert gyüjeménybe veszi meg.
Vissza az elejére Go down
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 10:07 am

amúgy lehet csak azért mert vannak játékok PL az EA játékok már KÖVETELIK az eredetit vagy nem indulnak el
példának okáért: SPORE
Vissza az elejére Go down
Ninja




Hozzászólások száma : 19
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 26.
Age : 29

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 1:25 pm

Rengeteg olyan esetről hallottam, hogy letöltik kipróbálni, aztán ha bejön nekik megveszik, ha nem akkor meg nem is játszanak vele. Emelett szerintem sokan vannak olyanok akik azért vennék meg, hogy támogassák a magyar játékfejlesztést. És ahoz hogy föltegyék torrentre (és legyen kérő) kell egy alapvető hírnév szerintem. Nemsok magyar fejlesztésű játék található meg a neten.
Vissza az elejére Go down
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 1:32 pm

szerintem azért nincs sok magyar játék fent a neten mert a magyar fejlesztők játékai hát ... hogy mondjam ...
legtöbb inkább oktató jellegű ami szerintem nem sok mindenkinek kell. ami jó az meg valószínűleg ott van
Vissza az elejére Go down
Zh4rsiesT
Admin
Zh4rsiesT


Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 2:55 pm

Hát valószínüleg mi se leszünk piacvezető gyártók Very Happy
Vissza az elejére Go down
gTx




Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ott ahol te nem

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 8:39 pm

Well... Sonic...
Egyik: Nem mindenki ismer warez oldalakat -.-
Másik: Nagyon magadból indulhattál ki, vagy nemtudom, de vannak emberek akik elég "hülyék", hogy megvegyék,
nem mindenki megy rögtön torrentre...
Harmadik: Hallottam valami Stormregion nevű magyar csapatról, ami állítólag nagyon jó játékokat csinál.
Itt egy link, hátha ez kicsit változtat a gondolkodásodon: http://hu.wikipedia.org/wiki/Codename:_Panzers_-_Phase_Two Wink
Vissza az elejére Go down
http://gtxweb.extra.hu/
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptySzomb. Május 16, 2009 9:34 pm

jó elismerem...
amúgy nem magamból de hát ... nem is szép dolog másból de osztálytársaim közül 25-mat tudok mondani aki ismeri a torrent oldalt és olyat is ismerek 12-őt aki nem veszi meg miután letöltötte.
hmmm... ezek csinálták a swine-t? te jó ég imádom azt a játékot ^^
Vissza az elejére Go down
Ches
Admin
Ches


Hozzászólások száma : 17
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.
Age : 29
Tartózkodási hely : Budapest

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyVas. Május 17, 2009 4:53 pm

úgy lehet megoldani, hogy ne lehessen letölteni a játékot ingyen, hogy minden egyes DVD/CD-hez hozzákötünk egy kulcsot (mondjuk egy 13 jegyü számot) ha az illető feltelepíti a játékot a gép kérni fogja a kulcsot. Az emberke megadja a 13 számot és nyom egy OK-ot. A program feltölti az adatait az internetre és letiltja a kódot a további használatra, de csak az használhatja, ahonnan fel lett elősször telepítve! Smile
Így meg lehet akadályozni azokat a párbeszédeket, hogy:
"Szia, nem tudsz egy CD kulcsot az XY nevű játékhoz? Nagyon kéne!! Előre is köszi, ha megvan itt az MSN-em: nagyon@hülyevagyok.segg"
"Nem ba**meg, mert nem mukodne Very Happy"
Vissza az elejére Go down
http://www.lamaroid.net
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyVas. Május 17, 2009 6:36 pm

ez nagyon jó ötlet de én inkább egy accont hoz kötném mert ha újra telepítik a gépet akkor az kész többé nem telepíti.
szerintem. olyannak kéne lennie mint PL (aki ismeri aki nem az nézzen utána) STEAM betölti a kódot az accora és azt többé nem lehet használni. a buktatója az accont hackerek mert akkor el veszik az accot de mondjuk ha az egészet egy központi gépre rakjuk akkor vissza tudjuk adni új kóddal a másik a kérdésre való válasz. a többi mellék kérdés
szerk.: az accont azért jó mert onnan elvileg fel lehet telepíteni ha ügyesen meg csinálja valaki
Vissza az elejére Go down
gTx




Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ott ahol te nem

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyHétf. Május 18, 2009 7:11 pm

Nna, hogyhamár itt tartunk, akkor nekem van egy relatíve egyszerű ötletem rá:
Az egészet SQL-ben gondoltam. Kell egy tábla a kiosztott és egy másik az elhasznált kódoknak.
Telepítésnél a telepítő lekéri a szervertől, hogy az a kód benne van-e a használtak táblájában.
Ha nincs, akkor lekéri, hogy a kiosztottak közt ott van-e a kód. Ha ott van, akkor a szerverrel
beleíratja a kódot az elhasználtakba és felteszi. Amikor az illető megveszi a programot,
pl. kap egy letöltést meg 10-20 kódot. És lehetne mondjuk csa külön kódot venni.
Vissza az elejére Go down
http://gtxweb.extra.hu/
Sonic

Sonic


Hozzászólások száma : 29
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Tiszaújváros

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyHétf. Május 18, 2009 7:42 pm

érdekes és ötletes és gondolom megvalósítható. de én most arra gondolok ki a ____ fog 4320321341 kódot írni? biztos van egyszerűbb módszer de valaki mondja már el.
Vissza az elejére Go down
gTx




Hozzászólások száma : 36
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 27.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ott ahol te nem

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyHétf. Május 18, 2009 8:25 pm

4320321341?
Azért-azért minek túlozni? Razz
Elsőre kap mondjuk 10-20-at, és mindegyik telepítésnél egyet elhasznál...
Ezzel meg van oldva a HDD-formázásokkal járó baj. A kódokat meg mondjuk e-mailben kapná.

EDIT: Nemhogy megvalósítható, erre egy magamfajta lelkes amatőr is képes, ha kicsit még utánanéz
pár dolognak Wink Relatíve biztonságos is, mert SQL adatbázisokhoz nehéz hozzáférni.
Vissza az elejére Go down
http://gtxweb.extra.hu/
Zh4rsiesT
Admin
Zh4rsiesT


Hozzászólások száma : 70
Csatlakozás ideje : 2009. Apr. 17.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás EmptyKedd Május 19, 2009 2:53 pm

Először legyen kéz a játék aztán lehet ilyeneken gondolkodni. Jó ötletek hangzottak el itt nekem tetszenek! Nem tudom hogy melyik a legjobb de még ráérünk ezzel =)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Egy kis gondolkodás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis gondolkodás   Egy kis gondolkodás Empty

Vissza az elejére Go down
 
Egy kis gondolkodás
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Quantum Gaming Team :: Quantum Gaming :: Blog-
Ugrás: